MAX30102 – чи можна довіряти китайським модулям? (updated)

Доповнена публікація 20 листопада: Чи можна довіряти китайським модулям?

Зараз дуже популярна тема для DiY – пристрої для діагностики Covid19. Один з таких пристроїв пульс-оксиметр, який вимірює насиченість крові киснем на стадії загострення хвороби.

Для виготовлення саморобних пристроїв можна використовувати мікросхеми MAX30100, а ще краще MAX30102, або готові модулі на цих мікросхемах. Ми також вирішили виготовити пульс-оксиметр.

Використали контролер ESP12.OLED (esp12.oled controller), модуль I2CUI1 (i2cui1 – user interface module) і модуль безперервного живлення (akb 16340).

MAX30102

Модуль на мікросхемі MAX30102 недорого придбали на Aliexpress. За декілька хвилин з’єднали модулі і почали програмувати.

Не знаємо щодо рівня довіри наших шановних колег до компонентів і модулів, придбаних в інтернет, але в цьому випадку ми зрозуміли, що потрібно кмітливо перевіряти не тільки якість пайки, а також схемотехніку.

Раніше ми вже мали справу з помилками роботи одного з інтегральних сенсорів (мікросхема) але не дослідили цей інцидент до кінця. Розробники модуля цього пульс-оксиметра допустили грубу схемну помилку.

Про помилку.

Зв’язок контролера з модулем MAX30102 здійснюється по інтерфейсу I2C. Для коректного встановлення логічних рівнів на шинах I2C встановлюються так звані резистори “підтяжок” на плюс шини живлення. В цьому модулі компоненти живляться від двох лінійних стабілізаторів – 3,3 вольт і 1,8 вольт.

Помилка: шина I2C організовується компонентами з живленням 3,3 вольти, але резистори підтяжок 4,7 ком помилково підключені виробником модуля до шини живлення 1,8 вольт. Для виправлення помилки потрібно резистори відімкнути від 1,8 вольт і “підтягнути” до шини 3,3 вольт, як це показано на доданих фотографіях.

Резюме: після виправлення помилки модуль запрацював.