Тестуємо китайське. АКБ Li-Ion 16340.

Взагалі – ми маємо позитивний досвід закупівлі електронних компонентів через портал Aliexpress, але в цій статті поділимося негативним враженням.

Компоненти ми купуємо для різних цілей:

  • поштучно для тестування цікавих новинок;
  • розробки і виготовлення макетів пристроїв;
  • оптом при серійному виготовленні.

В окремих випадках змушені шукати потрібні товари на ринках Європи і Америки, але там вартість товарів орієнтована на заможних покупців. Найчастіше aliexpress пропонує дешевші, але спрйнятно якісні товари і задовільні умови постачання. 

В окремих випадках в мережі aliexpress знаходимо товари з неймовірно чудовими властивостями і неймовірно низькими цінами. До таких пропозицій ми відносимось обережно. Бувають екстраординарні випадки, коли яскраво пропонується товар за такою ціною, що не шкода купити й викинути.  Таке купуємо для тестування.

На фото демонструється АКБ Li-Ion 16340:

Упаковка і маркування не викликає сумнівів щодо якості. Сумнівними здалися технічні характеристики, адже в світовій мережі відсутні акумулятори Li-Ion 16340, які мають ємність 4800 ма/год.

АКБ Li-Ion 16340

Інший аналіз підтверджував нашу підозру щодо махлювання. Джерело за посиланням: Summary Table of Lithium-based Batteries

Відомі бренди пропонують аккумулятор формата 16340 з ємністю максимум 1200 ма/год, а найбільш відповідальні – тільки 700 ма/год. Ми вирішили перевірити і придбали декілька елементів у цього продавця приблизно по 1$ за штуку. Отримали без пригод і провели тестування.

Сценарій і результати тестування

Крок №Назва тестуОтримані характеристики тестуванняОцінка результатів
1Вхідне вимірювання напруги4,07 ВЗадовільно
2Заряджання до повногоПочаткова напруга 4,07В;Зарядний струм від 0,3А до 0А;Кінцева напруга 4,176В;Тривалість 25 хв.Задовільно
3Розряд від максимума до 3ВПочаткова напруга 4,176ВСтрум навантаження 0,11А;Кінцева напруга 3ВТривалість 2 год 38 хвЗовсім незадовільно. Реальна ємність 300 ма/год

Другий цикл такого тестування показав ще гірші результати.

Висновки і рекомендації.

Очевидно, що цей магазин обманює під гарною вивіскою.

Щоб не “спійматися на гачок з дешевим  сиром”, потрібно старанно провести аналіз характеристик і вартості подібних продуктів і тільки після цього вирішувати – брати чи не брати. 

Шановне товариство!

Підписуйтесь нашу сторінку у Facebook і взнаєте багато цікавинок.