Сімейний лічильник Гейгера. Мій вибір.

  • Категорія запису:Tips

Не надійся на когось, а подбай про себе сам

Усім відомий сарказматичний вислів: “Раптово в січні випав сніг і тому ми до цього не були готові”. Щось подібне “раптове” в наш час трапляється дуже часто.

Це і пандемії і технологічні і кліматичні катастрофи, політичні і економічні колапси та військові агресії. Сьогоднішні події демонструють, що ця неготовність до будь-якої біди притаманна на тільки українцям. Але ж наш народ пережив Чорнобиль і не тільки. Знову і знову бідкаємось, що хтось не подбав про маски і рукавички, а самі навчилися запастися тільки сіллю і макаронами.

Сучасний світ переживає якусь дуже складну і незрозумілу трансформацію. Ми маємо навчитися спостерігати за подіями і мати мінімальні запаси і інструменти для спостереження і самозахисту.

А тепер про радіацію. Це один з найпоширеніших сьогодні невидимих вбивць.

Коли задаєш запитання “Чи маєте Ви сімейний лічильник Гейгера”, найчастіше чуєш у відповідь “А для чого це потрібно? мені на хліб не завжди хватає.” Разом з тим більшість людей звикли до прогнозу погоди і довіряють своєму смартфону, активно користуються цими знаннями.

Справа в тому, що навіть в сьогоднішній високотехнологічний час не всі життєво важливі дані і прогнози можна миттєво отримати з смартфонів і не всім опублікованим даним можна довіряти. Навіть собі важко довіряти у всіх випадках.

Сімейний лічильник Гейгера

Наша сім’я має вимірювач радіаційного забруднення і ми чудово розуміємо, для чого кожний ранок цікавимось рівнем радіації в нашій оселі. І не подумайте, що це радіофобія.

Так само, як чистоту повітря, температуру і вологість повітря, атмосферний тиск, вітер, прогноз опадів, вологість грунту і друге, кожна людина повинна знати рівень радіації в навколишньому середовищі.

Сьогоднішній фоновий рівень радіаційної активності – 0,14 – 0,15 Мікро Зівертів. Рекомендований поріг небезпечного рівня 0,3 Мікро Зівертів.

В найактивніший період лісових пожеж в Чорнобилі рівень досягав 0,7 Мікро Зівертів. І одночасно – дим в повітрі.

Круто? Хто нас інформував про це відверто і конкретно про перевищення безпечного рівня?


Сімейний лічильник Гейгера

16 і 17 червня 2020 р. ми зафіксували значне підвищення рівня радіації – до 0,28 мікро Зівертів. Статистичний середній фоновий рівень 0,14.

Перша моя реакція на цю інформацію – пошук в інтернет повідомлень – що де сталося нічого не дав.

І тільки через 10 днів (26 червня) в Європейських виданнях появилось чимало повідомлень, про те, що, ймовірно, в РФ був технологічний викид, про що РФ не признається.

На півночі Європи поруч з кордоном РФ підвищився рівень радіації

Як Вам подобається реакція світу на небезпечну подію? Слава Богу – на цей раз не було перевищення безпечного порогу. Українські журналісти про це мовчать. Напевно тому, що 90% ефірного часу тратять на розбір лексики висловів депутатів “це гарно чи погано?”

10 днів назад я вирішив, що відбулися якісь збурення на Сонці і це є причиною підвищення рівня радіації.

Але:

  1. А якби цей поріг був перевищений, нам стало б відомо через 10 днів;
  2. Впевнений, що на якійсь території поріг таки був перевищений, але населення про це не знало.
  3. Мій вибір. Чомусь більшість людей, які розуміють тему щодо важливості моніторингу рівня радіації, швидше вибирають кишеньковий пристрій, а не стаціонарний. Це помилкове рішення. Сімейний лічильник Гейгера повинен бути стаціонарним і, подібно годиннику, в будь-яку мить інформувати сім’ю про небезпеку. Кишеньковий пристрій, в більшості, лежить в шухляді і чекає періоду “Х”, коли вже щось РАПТОВО трапилось. Крім того, стаціонарний пристрій в рази дешевший, особливо в тому випадку, коли Ви вмієте монтувати пристрої з наборів “зроби сам”.
Сімейний лічильник Гейгера

Такий набір ми пропонуємо на нашому сайті. Замовляйте GGreg20_V1 Комплект 1 + ESP12.OLED. Комплект 1 і будьте завжди в курсі поточної обстановки.

Обізнаний – захищений.